Island - dovolená na islandu

island - fotogalerie - dovolená - počasí - doprava - ubytování - mapa - slovníček
Dovolená na Islandu

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Islandu počítejte s tím že nepatří mezi nejlevnější destinace, právě naopak. Přestože v poslední době výrazně klesl kurz islandské koruny k euru některé ceny služeb a potravin jsou pro nás i pro naše západní sousedy opravdu hodně vysoké. Tři krajíčky oschlého chleba nás vyšlo v samoobsluze na (v přepočtu) asi 200Kč. Tvrdý alkohol je také několikanásobně dražší než u nás a prodává se pouze v několika málo státních obchodech a pivo se v plechovkách koupit dá ale pít se už tak moc nedá. Dovoz vlastních potravin je velmi omezený a celníci jej přísně kontrolují !!!


Pobytové a hlavně poznávací zájedy na Island u nás zajištuje několik cestovních kanceláří.

CK PERISCOPECK PERISCOPE - nejznámnější Brněnská cestovní kancelář zaměřená na skandinávské země s téměř patnáctiletou tradicí která nabízí velký výběr poznávacích zájezdů a zajišťuje ubytování a trajekty pro individuální cesty.

CK POZNÁNÍCK POZNÁNÍ - Pardubická cestovní kancelář s pobočkami v Praze a Brně která nabízí "Island - cestou Vikingů" což je klasický okruh kolem ostrova, který trvá osm dní a je dlouhý přes 2000 km.

CK ADVENTURACK ADVENTURA - nabízí kromě klasických zájezdů také expedice do nepřístupného vnitrozemí „DAKARSKOU“ tatrou.

CK FIROTOURCK FIROTOUR - nabízí poznávací zájezdy "Grand tour Islandem s Janem Burianem" a "Nejkrásnějšími kouty Islandu s Janem Burianem".


Pokud nabízíte zájezdy na Island a chcete vaši stránku zařadit do seznamu, pošlete e-mail na adresu: info@photo-guide.net.

Jižní pobřeží Isladnu, černá sopečná pláž a skalní útvary u městečka Vik.


Pozorování papuchalk na nejjižnějším mysu Dyrhólaey.

Cestování po Islandu
Cestování po Islandu je zpestřeno mnoha přejezdy ledovcových řek.


Nejaktivnější gejzír na islandu - Strokur těsně před výstřikem.

Storihver
Storihver - procházka údolím geotermálních pramenů a fumarol Storihver.

Procházka po ledovci
Procházka po ledovci s místním průvodcem


Sídlo biskupství v osadě Skálholt.